תיקון פלייסטיישן 4 – אפשר לתקן סוני Playstation 4 במחיר זול או אפילו בחינם

תיקון פלייסטיישן 4 Sony Playstation: מורה נבוכים

קונסולת ה PLAYSTATION 4 היא בבסיסה מכשיר אלקטרוני כמו מחשב ביתי, וגם לה יש תקלות כפי שיש לכל מחשב, חלקן ניתן לתקן בקלות בבית וחלקן מצריכות תיקון פלייסטיישן 4 במעבדה מקצועית.

חשוב להקפיד על תפעול נכון של קונסולת הסוני פלייסטיישן 4 בכדי למנוע נזקים עתידיים:

  • יש להניח את הסוני 4 במקום מאוורר ולא בתוך ארון סגור כדי למנוע התחממות. מומלץ להניח במקום מוגבה ולא קרוב מידי לרצפה בכדי למנוע מאבק ולכלוך להיכנס.
  • יש להקפיד להשתמש בדיסקים נקיים, כדאי להימנע ככל האפשר ממגע בחלק בתחתון של הדיסק ובמידה ונוצרו טביעות אצבעות או לכלוך יש לנקות בעזרת מטלית יבשה לניקוי משקפיים.
  • כאשר הקונסולה לא בשימוש יש לכבות אותה ולא להשאירה דלוקה שעות או ימים ללא שימוש, בקונסולה יש מאוורר שנועד לקירור אך הוא גם שואב את האבק שיש לכם בתוך הבית, כאשר הקונסולה כבויה גם המאוורר כבוי.
  • ניתן להניח את הקונסולה בצורה אנכית בעזרת מתאם אך ההמלצה הגורפת היא דווקא להשכיבה במצב אופקי – אנחנו לא רוצים שמישהו יפגע בה בטעות ויפיל אותה. הנזק בארוע כזה יכול להיות בלתי הפיך.

אך מה עושים כאשר יש תקלה, האם ישר לפנות אל מעבדת תיקונים לפלייסטיישן 4?

התקלות האופינייות הן בדרך כלל משחק שלא נטען, אין תצוגה על המסך, או פעולה לא רציפה "תקיעות" של המערכת.

במידה ודיסק אינו נטען אין צורך לרוץ למעבדת תיקונים לפלייסטיישן 4 ולהוציא מאות שקלים על בדיקה / תיקון קונסולות או תיקון שלטים של פלייסטיישן – ברב המקרים מקור התקלה הוא דווקא דיסק מלוכלך, בקונסולה יש כונן אופטי DVD BLUERAY שידוע כרגיש במיוחד ללכלוך או שריטות, אם ננקה היטב בעזרת מטלית יבשה לניקוי משקפיים סביר להניח שנפתור את הבעיה.

שימו לב לא לנקות עם נייר גס או עם חומרי ניקוי שעלולים לעשות נזק לדיסק.

במידה ויש בעיה לקונסולה בהוצאת דיסקים או בהכנסתם סביר להניח שנגרם נזק פיזי לכונן או שנתקע עצם זר בתוך הכונן, ב95% מהמקרים אין צורך להחליף את הכונן וניתן לתקנו אצלנו במעבדה – תיקון כזה לא אמור לעלות למעלה מ200 ש"ח.

גם אם הקונסולה מחליטה להוציא דיסקים על דעת העצמה מבלי שלחצתם על כפתור ה EJECT יש להביא אלינו לתיקון – גם תיקון זה לא עולה על 200 ש"ח.

תקלות נוספות כמו תקיעות של המערכת או שאין תצוגה בכלל על המסך ניתן לפתור על ידי איפוס הגדרות ושחזור מערכת ההפעלה.

לפני שנעשה זאת כדאי לבצע עדכון למערכת ההפעלה, ככלל מומלץ תמיד לחבר את הקונסולה לרשת האינטרנט ולאפשר עדכון אוטומטי.

סוני מקפידים להוציא עדכוני גרסא שמטפלים בבאגים.

במידה ועדיין יש בעיות יש להפעיל את הקונסולה למצב SAFE MODE וזאת על ידי הפעלה בלחיצה ארוכה על כפתור ההדלקה עד אשר נשמע צפצוף שני.

(הצפצוף הראשון יגיע מיד בהדלקה יש להשאיר את האצבע לחוצה על הכפתור עד שנשמע צפצוף נוסף), בכדי להפעיל את הקונסולה במצב SAFE MODE חובה לחבר את הג'ויסטיק (תיקון ג'ויסטיקים) בעזרת כבל ה USB.

במסך ה SAFE MODE נבחר באפשרות מספר 6: initialise  PS4.

שימו לב תהליך זה מוחק את כל התוכן שקיים בקונסולה ולא ניתן לשחזר (חשבון PSN ניתן לשחזר כמובן).

תיקון פלייסטיישן 4 - תיקון שלטים של פלייסטיישן

במידה והתקלות ממשיכות גם לאחר תהליך זה יתכן שמקור התקלה הוא בכונן הקשיח ויש להחליפו, ניתן לבצע זאת לבד יש אפילו הסבר מפורט באתר של סוני, אך מומלץ לפנות אל מעבדת תיקונים לפלייסטיישן 4 על מנת לטפל בבעיה, במידה ואתם לא מסתדרים.

תקלה נוספת שאנו נתקלים בה הרבה היא כאשר אין תצוגה בכלל על המסך וגם הפעלה במצב SAFE MODE לא מראה דבר, במקרה זה יש לנתק את הקונסולה מכל החיבורים ולהביט בכניסת ה HDMI – במידה ונעשה חיבור או ניתוק אגרסיבי או שהכבל נמשך לאחד הצדדים ולא ישירות החוצה יכול היווצר נזק לחיבור עצמו, ניתן לראות בעין בלתי מזוינת אם החיבור מעט עקום או אם אחד הפינים נשבר או התעקם, גם במקרה זה יש לפנות למעבדת שירות לתיקון הפלייסטיישן 4.

נשמח לשמוע אם יש לכם הערות נוספות או שאלות בנושא תיקון פלייסטיישן 4 או תיקון שלטים של פלייסטיישן – צוות VGS לרשותכם!