Sony Ps4 מדריך קניה

סוני פלייסטיישן 4 Sony Playstation  – דגמים וגרסאות , מומלץ לקרוא לפני קניה

סוני פלייסטיישן 4, קונסולת המשחק הנמכרת והמצליחה ביותר בעולם כולו וגם בישראל . איתנו מנובמבר 2013 אך במושגי קונסולות היא קונסולה בחיתוליה  שעדיין לא הגיעה למיצוי כל הפוטנציאל שלה .

כפי שעשתה סוני בדגמי הפלייסטיישן 3 היא עושה גם בפלייסטיישן 4 : מבחוץ הכל נראה אותו הדבר אך מבפנים סוני דואגת לעדכן את הרכיבים ולהחליף חלקים שמתגלים כבעייתיים ואחת לתקופה מוציאה דגם חדש לקונסולה .

לכל מכשיר פלייסטיישן 4 יש דגם , מספר הדגם מופיע בחלק התחתון של הקונסולה

פלייסטיישן 4 playstation 4

עד כה סוני שחררה שלושה דגמים  של הקונסולה  :

הגרסה הראשונה היתה דגם CUH-100XA , כאשר במקום הX יש מספר , 4 או 6  לאירופה , 1 לארצות הברית , 0 ליפן , 3 לאנגליה וכן הלאה וכן הלאה . לדגם זה היו לא מעט בעיות , החל ממכשירים שלא היו מוציאים תמונה או מכשירים שלא נדלקים כלל או בעיות בכפתור הEJECT שהיו גורמים לדיסקים לצאת מן הכונן באופן רנדומלי . אם מישהו מציע לכם לקנות דגם זה תתרחקו !!!  בין אם מדובר במכשיר משומש ואחת כמה וכמה אם מדובר במכשיר כביכול חדש .

סוני פלייסטיישן 4

הדגם השני שסוני הוציאה היה CUH-111XA  בו נפתרו רב התקלות והוא אמין ביותר בהשוואה לדגם הקודם  אך גם בדגם זה עדיין נשארו כפתורי המגע ועדיין קיימות בעיות של משחקים שנפלטים מהכונן ללא הודעה מוקדמת . במקביל סוני הוציאה גם את דגם CUH-111XB כאשר ההבדל בין A לB שA מגיע עם כונן 500 ג'יגה וB מגיע עם כונן 1 טרה . ניתן למצוא עדיין בחנויות את הדגם הזה , סביר להניח שגם לא יהיו לכם בעיות אם תקנו אותו אך דעו שזהו לא הדגם החדש ביותר .

סוני-4-דגם-חדש

הדגם השלישי והוא גם הדגם החדש ביותר נכון למרץ 2016 הוא דגם CUH-121XA ל500 ג'יגה או CUH-121XB ל1 טרה . בדגם זה כבר יש שינוי משמעותי בחומרה : כפתורי המגע הוחלפו בכפתורים מכנים ( סוף סוף נפתרו בעיות הEJECT )  המכשיר כולו קיבל צבע מט בניגוד לדגמים הקודמים שבהם חלק מהמעטפת היה בצבע מבריק ולא משנה כמה שהייתם שומרים עליו הוא תמיד התמלא שריטות וסימנים . ספק הכח הפנימי הוחלף וצריכת החשמל של הקונסולה ירדה . נכון להיום זה הדגם החדש ביותר והמומלץ לקניה . סוני הפיקו לקחים בשנתיים וחצי  האחרונות והצליחו לייצר דגם עם מינימום תקלות , סביר להניח שדגם זה יפעל לכם שנים רבות  או עד שתקנו סוני פלייסטיישן 5 …..

עדכון 15/09/16 סוני משחררת דגם חדש לקונסולת הפלייסטיישן 4 , דגם הslim שהוא מן הסתם דק יותר מן הדגם המקורי . דגם CUH-20XX . נכון להיום זהו הדגם החדש ביותר והמומלץ ביותר לקניה . הדגם האירופאי הוא CUH-2016A ל500 ג׳גה וCUH-2016B ל1 טרה .    ps4-500gb-slim-1

עדכון נוסף מה10.11.16 – סוני משחררים מכשיר משודרג PS4 Pro – מעין גרסא מחוזקת של קונסולת הפלייסטיישן 4 עם מעבד גרפי חזק יותר , זיכרון של 1 טרה ותמיכה ברזולוצית 4K . נכון להיום זו הקונסולה החזקה ביותר שקיימת . דגם CUH-7016B .

 

ps4-pro-8

עוד מילה או שתיים בנוגע לREGIONS , אזורים  של המכשיר . ניתן למצוא בכל העולם וגם בארץ קונסולות סוני 4 מאסיה , אירופה , ארצות הברית ואפילו מסין . חשוב לדעת שמבחינת משחקים אין הבדל , כל הקונסולות מפעילות את כל המשחקים אין הגבלת אזורים , גם במחינת חיבור לחשמל ניתן לחבר את כל הקונסולות ל220 וולט גם אם רשום על הקונסולה שהיא מתאימה ל110 וולט בלבד . אך במכשירים האסייתים ( הדגם מסתיים בספרה  0 ) כפתור ההפעלה בבקר הוא העיגול ולא האיקס כפי שמקובל במכשירים האירופאים והאמריקאים . מאוד מציק ולא ניתן לשינוי .  כמו כן הפעלת סרטי DVD ו BLUE RAY תהיה מאוד מוגבלת במכשירים שאינם אירופאים . גם מבחינת אחריות יש בעיתיות עם מכשירים אסייתים ואמריקאים , במידה שיש תקלה במכשיר ויש צורך לשלוח אותו לסוני לתיקון , היבואן בישראל ובכלל סוני באירופה תקבל לתיקון רק מכשירים מדגם אירופאי . דגמים אסייתים ואמריקאים יש לשלוח לתיקון ביפן או בארצות הברית בהתאמה .מסיבות אלו אנחנו ממליצים לקנות אך ורק מכשירים אירופאים ואלה גם הדגמים היחידים שאנחנו מוכרים . 

בשורה התחתונה ובצורה פשוטה ,נכון להיום יש שלושה דגמים רלוונטים :

CUH-2016A – דגם הסלים , מהדורה אירופאית , זיכרון 500 גי'גה . הדגם הזול והבסיסי ביותר אך מספק בהחלט ל99% מאיתנו .

CUH-2016B – דגם הסלים , מהדורה אירופאית , זיכרון 1 טרה ( 1000 ג'יגה ) לאלו מאיתנו שמתכוונים לרכוש משחקים דרך הSTORE במכשיר עצמו ורוצים יותר זיכרון לאחסון המשחקים . זהו ההבדל היחיד בין גרסאת ה A ל B .

CUH-7016B – דגם ה PRO . מהדורה אירופאית , זיכרון 1 טרה ותמיכה במסכי 4K . מן הסתם מיועד למי שיש לו מסך טלויזיה 4K ומעוניין להשקיע קצת יותר בקונסולת המשחקים שלו .

עוד ב- VGS